Pokrowiec PG-01

Pokrowiec PG-01

Nieprzemakalne prześcieradło z gumkami, służy do zabezpieczenia materaca szpitalnego przed jego zamoczeniem.

PRZEŚCIERADŁO NIEPRZEMAKALNE Z GUMKAMI

Opis

Nieprzemakalne prześcieradło z gumkami łagodzi przebieg choroby, której skutkiem jest inkontynencja. Jest terapeutycznym wsparciem leczenia nietrzymania moczu dla innego rodzaju aktywności leczniczych takich jak farmakologia czy terapia ułożeniowa. Jest wyrobem medycznym klasy I i posiada atest medyczny. Prześcieradło PG-01, wykonane jest z oddychających materiałów (paroprzepuszczalnych) i nie powoduje odparzeń i podrażnień skóry, dlatego przeznaczony jest dla osób wymagających leczenia przeciwodleżynowego. Znajduje szerokie zastosowanie jako wsparcie terapeutyczne w przebiegu chorób neurologicznych (choroba Parkinsona, SM), chorób urologicznych (guzy układu moczowego, kamica nerkowa) czy w przebiegu schorzeń kobiecych (menopauza).

Dzięki swoim wodoodpornym właściwościom stanowi barierę ochronną, zapobiegając przedostawaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych, zanieczyszczeń stałych i płynnych z materaca do skóry pacjenta.

Cztery narożne gumki dodatkowo stabilizują prześcieradło na materacu, zapobiegając jego niekontrolowanemu przesuwaniu podczas ruchów pacjenta.

Wyrób występuje w wielu rozmiarach oraz w dwóch wersjach:

  • gładki z funkcją paroprzepuszczalną,
  • z wykończeniem frotte i funkcją paroprzepuszczalną.

Prześcieradło może być stosowane wraz z materacami szpitalnymi lub ortopedycznymi. W tym połączeniu niweluje ryzyko wchłonięcia moczu bądź kału do materaca oraz zapewnia dotlenienie tkanki skórnej i zapobiega powstawaniu odleżyn.

Można stosować zarówno zamiast prześcieradła jak i pod właściwe prześcieradło jako dodatkową ochronę. Zawierają membranę paroprzepuszczalną, można je łatwo dezynfekować oraz można je prać w pralkach w temperaturze do 60 stopni C i suszyć w suszarkach mechanicznych w temperaturze do 70 stopni C.

Prześciaradła są lekko elastyczne, przez co lepiej dopasowują się do materaca, są wodoodporne, oddychające i posiadają doskonałą barierę antyalergiczną. Doskonale sprawdzają się w domach jako ochrona materacy dla dzieci i dorosłych, jak również w placówkach służby zdrowia, ośrodkach pomocy społecznej, pensjonatach, sanatoriach itp.

Dostępne rozmiary

Szerokość / Długość
90cm x 200cm
140cm x 200cm

Zasady bezpieczeństwa

  • prześcieradeł nie wolno prasować,
  • nie stosować wybielaczy i środków chemicznych,
  • nie czyścić chemicznie,
  • do dezynfekcji należy używać tylko alkoholu etylowego 70%,
  • nie wolno stosować środków piorących i dezynfekujących zawierających chlor,
  • zaleca się suszenie ich w stanie rozłożonym,
  • nie dopuszczać do silnego zabrudzenia podkładów,
  • nie wyciskać wyrobów w prasach odwadniających.

Do pobrania

Kod katalogowy PG-01
Nazwa handlowa POKROWIEC NIEPRZEMAKALNY NA MATERAC
Model PG-01

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.