Poduszka PA-VM-10

Poduszka PA-VM-10

Poduszka przeciwodleżynowa PA-VM-10 to doskonałe rozwiązanie zapobiegające powstaniu zmian skórnych u osób siedzących i leżących. Wykonana z wysokiej jakości pianki, pozwala na uzyskanie anatomicznych kształtów pacjenta i redukcję nacisku na wszelkie wyniosłości kostne.

Produkt przeciwodleżynowy

PRODUKT PRZECIWODLEŻYNOWY

Wyrób medyczny kl. 1

WYRÓB MEDYCZNY KL. 1

Oddychający

ODDYCHAJĄCY

Wolny od lateksu

WOLNY OD LATEKSU

Bawełna

BAWEŁNA

Polecany przez specjalistów

POLECANY PRZEZ SPECJALISTÓW

PODUSZKA PRZECIWODLEŻYNOWA

Opis

Odleżyny to głębokie rany pojawiające się na ciele na skutek stałego nacisku lub tarcia określonego miejsca na ciele, powodujące uszkodzenie skóry. Do odleżyn dochodzi na skutek przebywania przez długi czas w pozycji leżącej lub siedzącej, dlatego najbardziej narażone są na nie osoby niepełnosprawne cierpiące na niedowłady kończyn oraz osoby starsze, które przez większość czasu leżą, na skutek złamań czy przebytych operacji. W trakcie siedzenia bądź leżenia dochodzi do ucisku, zmniejszenia przepływu krwi, a w rezultacie niedotlenienia tkanek. Najczęstszym miejscem, w którym obserwujemy zwiększone ryzyko zmian skórnych jest rejon pośladkowo-krzyżowy. Z tego powodu, każdy pacjent przebywający na wózku powinien stosować specjalistyczną poduszkę przeciwodleżynową.

Poniższa ilustracja przedstawia 4 rejony najbardziej narażone na odleżyny:

Przebywając na poduszce, pacjent zapewnia sobie dotlenienie okolicy krzyżowo-pośladkowej, która należy do najbardziej narażonych na odleżyny części ciała. Dodatkowo, w trakcie poruszania się na wózku poduszka przeciwodleżynowa działa amortyzująco i zwiększa komfort użytkowania wózka inwalidzkiego.

Pokrowiec poduszki wykonany został z wysokiej jakości przyjaznej dla skóry bawełny z międzynarodowym certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Certyfikat ten gwarantuje, że surowiec, z którego wykonano pokrowiec, jest w pełni bezpieczny dla skóry, zapewnia jej komfort i higienę. Na spodniej warstwie poduszki zastosowaliśmy materiał antymigracyjny zmniejszający ryzyko przemieszczania się poduszki w trakcie jej użytkowania.
Poduszka występuje w 3 rozmiarach idealnie pasujących do najczęstszych wymiarów wózków inwalidzkich. Może być również stosowana na krześle.

Galeria

Dostępne rozmiary

Dostępne rozmiary poduszki PA-VM-10:
40×40
45×45
50×50

Nie znalazłeś tego czego szukasz? Chętnie wykonamy produkt skrojony do Twoich potrzeb!

Zamów wyrób w rozmiarze indywidualnym

Zamów wyrób w rozmiarze indywidualnym

Do pobrania

Kod katalogowy PA-VM-10
Nazwa handlowa PODUSZKA
Model PODUSZKA PA-VM-10

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.