Piankowy krążek przeciwodleżynowy PP-K-02

Piankowy krążek przeciwodleżynowy PP-K-02

Piankowy krążek przeciwodleżynowy PP-K-02 to produkt wyjątkowy w swej prostocie. Jego przemyślany kształt jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu krążek może być stosowany we wszystkich narażonych rejonach kończyny górnej oraz w okolicach kostek stawu skokowego.

Wyrób medyczny kl. 1

WYRÓB MEDYCZNY KL. 1

Przyjazny dla skóry

PRZYJAZNY DLA SKÓRY

Oddychający

ODDYCHAJĄCY

Wolny od lateksu

WOLNY OD LATEKSU

PIANKOWY KRĄZEK PRZECIWODLEŻYNOWY

Opis

Odleżyny to owrzodzenia skóry, które rozwijają się u osób długotrwale leżących w wyniku przewlekłego ucisku lub tarcia skóry. Odleżyny rozwijają się na skutek unieruchomienia pacjenta w jednej pozycji przez dłuższy czas. Nieodpowiednie odżywianie, a także upośledzenie funkcji pęcherza moczowego i jelit, zwiększają ryzyko odleżyn. Poza tym, nadwaga oraz choroby współistniejące, typu cukrzyca, również zwiększają ryzyko pojawienia się odleżyn. Świetną profilaktyką oraz formą leczenia odleżyn jest piankowy krążek PP-K-02.

Piankowy krążek przeciwodleżynowy PP-K-02 to produkt wyjątkowy w swej prostocie. Jego przemyślany kształt jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu krążek może być stosowany we wszystkich narażonych rejonach kończyny górnej oraz w okolicach kostek stawu skokowego. Jego otwarty kształt ułatwia włożenie nawet spuchniętej kończyny. Krążek zapewnia stabilność i bezpieczeństwo stosowania oraz w pełni zapobiega kontaktowi narażonego na odleżyny ciała z podłożem.

Materiał, z którego wykonano nasz przeciwodleżynowy krążek PP-K-02 to 100% ultralekka wygodna i komfortowa pianka poliuretanowa, która nie zawiera lateksu. Pianka nie wchłania wilgoci oraz nie powoduje namnażania się bakterii i grzybów. Pozostawia skórę w pełni suchą i dotlenioną. Jej działanie przeciwbakteryjne i antygrzybiczne jest ogromnie ważne w profilaktyce i leczeniu odleżyn, które powstają głównie w wilgotnym środowisku.

Nasza pianka posiada szereg atestów i certyfikatów jakości:

1. Atest Higieniczny wydany przez Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
2. Certyfikat Oeko-Tex Standard 100, świadczący o tym, że pianka z której wykonano produkt jest wolna od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Zastosowanie najwyższej jakości surowców, potwierdzonej licznymi certyfikatami i atestami zapewnia bezpieczeństwo stosowania i jest ogromnie ważne w przypadku profilaktyki i leczenia odleżyn.
Odpowiednia gęstość pianki, z której wykonano krążek przeciwodleżynowy PP-K-02, pozwala na równoległe rozłożenie nacisku i doskonale odciąża kończynę. Nie wywiera nacisku na skórę i jest niemalże nieodczuwalny dla Pacjenta. Systematyczne stosowanie krążków przeciwodleżynowych PP-K-02 pozwala na skuteczną profilaktykę powstawania odleżyn i leczenie obecnych już ran i owrzodzeń.

Galeria

Przeznaczenie

  • profilaktyka odleżyn
  • cukrzyca
  • inne choroby metaboliczne
  • niedokrwienie kończyn dolnych
  • udar/wylew
  • porażenie

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Średnica (A) Szerokość (B) Średnica (C) Sposób dokonywania pomiaru
1 5,5 cm 9 cm 14 cm
2 8 cm 12 cm 18 cm
3 8,5 cm 13,5 cm 20,5 cm

Do pobrania

Kod katalogowy PP-K-02
Nazwa handlowa KRĄŻEK
Model KRĄŻEK PP-K-02

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.