Piankowa kształtka przeciwodleżynowa PP-K-04

Piankowa kształtka przeciwodleżynowa PP-K-04

Piankowa kształtka przeciwodleżynowa PP-K-04 to produkt wyjątkowy w swej prostocie. Jego przemyślany kształt utrzymuje stabilnie stopę w elewacji, uniemożliwiając jej kontakt z materacem i powstanie długotrwałego ucisku, który grozi pojawieniem się odleżyn.

Wyrób medyczny kl. 1

WYRÓB MEDYCZNY KL. 1

Przyjazny dla skóry

PRZYJAZNY DLA SKÓRY

Oddychający

ODDYCHAJĄCY

Wolny od lateksu

WOLNY OD LATEKSU

PIANKOWA KSZTAŁTKA PRZECIWODLEŻYNOWA STOPY

Opis

Pacjenci leżący bądź obciążeni chorobami metabolicznymi są wysoko narażeni na powstanie odleżyn. Odleżyny, to nic innego jak głębokie rany, pojawiające się na ciele na skutek stałego nacisku lub tarcia określonego miejsca na ciele, powodujące uszkodzenie skóry. Stały nacisk na ciele powoduje upośledzenie funkcji krążenia oraz obumarcie komórek skóry i innych tkanek miękkich. Odleżyny w obrębie stopy pojawiają się głównie na pięcie, ale również palcach i głowie pierwszej kości śródstopia. U pacjentów leżących dochodzi do upośledzenia krążenia i niedotlenienia tkanek. To z kolei, prowadzi do martwicy i odleżyn. U cukrzyków problem odleżyn związany jest z tzw. stopą cukrzycową, w której gojenie się ran jest niezmiernie trudne i wymaga ogromnego wysiłku.

U pacjentów obciążonych chorobami współistniejącymi, odleżyna w obrębie stopy może pojawić się już nawet po kilku godzinach, np. w trakcie nocnego snu. Dlatego, tak ważna jest profilaktyka i prawidłowa prewencja przed powstawaniem odleżyn. Doskonałym produktem odciążającym miejsca w stopie narażone na niedotlenienie i powstanie odleżyn jest nasza piankowa kształtka PP-K-04.

Piankowa kształtka przeciwodleżynowa PP-K-04 to produkt wyjątkowy w swej prostocie. Jego przemyślany kształt utrzymuje stabilnie stopę w elewacji, uniemożliwiając jej kontakt z materacem i powstanie długotrwałego ucisku, który grozi pojawieniem się odleżyn. Miejscem stabilizacji jest obręb kostki i ścięgno Achillesa, natomiast punkty najbardziej narażone są „zawieszone” w powietrzu. To pozwala na uniknięcie ucisku tkanek i ich pełne dotlenienie. Nasz przeciwodleżynowy produkt PP-K-04 posiada kształt trapezu, który zapewnia stabilność i bezpieczeństwo stosowania oraz w pełni zapobiega kontaktowi stopy z podłożem.

Materiał, z którego wykonano naszą przeciwodleżynową kształtkę stopy PP-K-04 to 100% ultralekka wygodna i komfortowa pianka poliuretanowa, która nie zawiera lateksu. Pianka nie wchłania wilgoci oraz nie powoduje namnażania się bakterii i grzybów. Pozostawia skórę w pełni suchą i dotlenioną. Jej działanie przeciwbakteryjne i antygrzybiczne jest ogromnie ważne w profilaktyce i leczeniu odleżyn, które powstają głównie w wilgotnym środowisku.

Nasza pianka posiada szereg atestów i certyfikatów jakości:
1. Atest Higieniczny wydany przez Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
2. Certyfikat Oeko-Tex Standard 100, świadczący o tym, że pianka z której wykonano produkt jest wolna od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Zastosowanie najwyższej jakości surowców, potwierdzonej licznymi certyfikatami i atestami zapewnia bezpieczeństwo stosowania i jest ogromnie ważne w przypadku profilaktyki i leczenia odleżyn.

Odpowiednia gęstość pianki, z której wykonano przeciwodleżynową kształtkę PP-K-04, pozwala na równoległe rozłożenie nacisku i doskonale odciąża kończynę. Nasza kształtka posiada specjalny nieelastyczny pasek, który zapobiega zgięciu podeszwowemu stopy i przykurczowi Achillesa. Pas ten, dodatkowo, stabilizuje stopę w pożądanej, neutralnej pozycji oraz dodatkowo unieruchamia kończynę, zapobiegając rotacji wewnętrznej i zewnętrznej biodra.

Przeznaczenie

  • profilaktyka odleżyn
  • cukrzyca
  • inne choroby metaboliczne
  • niedokrwienie kończyn dolnych
  • udar/wylew
  • porażenie

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód
podudzia
Średnica (A) Szerokość (B) Szerokość (C) Wysokość (D) Sposób dokonywania pomiaru
1 30 – 37 cm 6 cm 9,5 cm  24 cm 23 cm
2 37,5 – 43 cm 7 cm 11 cm 28 cm 26 cm
3 > 43 cm 9 cm 13 cm  34 cm 28 cm

Do pobrania

Kod katalogowy PP-K-04
Nazwa handlowa KRĄŻEK
Model KRĄŻEK PP-K-04

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.