PA-VM-15 – PODUSZKA PRZECIWODLEŻYNOWA Z FUNKCJĄ BLOKADY ZSUWANIA SIĘ Z SIEDZISKA

PA-VM-15 – PODUSZKA PRZECIWODLEŻYNOWA Z FUNKCJĄ BLOKADY ZSUWANIA SIĘ Z SIEDZISKA

POZYCJA W WÓZKU INWALIDZKIM Utrzymywanie nieprawidłowej pozycji siedzącej w wózku inwalidzkim nie tylko negatywnie wpływa na kręgosłup, ale również niesie za sobą ryzyko wielu zdrowotnych komplikacji, tj. deformacje czy problemy z oddychaniem i krążeniem. Ze względu na osłabienie mięśni bądź nieprawidłowe dopasowanie wózka inwalidzkiego do użytkownika, jego miednica może ustawiać się w nieodpowiedniej pozycji. Główne […]

Opis

POZYCJA W WÓZKU INWALIDZKIM

Utrzymywanie nieprawidłowej pozycji siedzącej w wózku inwalidzkim nie tylko negatywnie wpływa na kręgosłup, ale również niesie za sobą ryzyko wielu zdrowotnych komplikacji, tj. deformacje czy problemy z oddychaniem i krążeniem. Ze względu na osłabienie mięśni bądź nieprawidłowe dopasowanie wózka inwalidzkiego do użytkownika, jego miednica może ustawiać się w nieodpowiedniej pozycji. Główne problemy, z jakimi mierzą się użytkownicy wózków inwalidzkich, to: pochylenie miednicy do przodu (przodopochylenie), pochylenie miednicy do tyłu (tyłopochylenie), skośne ustawienie miednicy prowadzące do skoliozy oraz niekontrolowane zsuwanie się z wózka.

Zsuwanie się z wózka zazwyczaj spowodowane jest osłabieniem mięśni tułowia, a także niekontrolowanymi ruchami mimowolnymi (spazmy). Taka sytuacja niesie za sobą duże ryzyko upadku i poważnego uszkodzenia ciała. Aby zapobiec wysuwaniu się użytkownika z wózka inwalidzkiego, bardzo pomocna będzie nasza specjalistyczna poduszka przeciwodleżynowa z funkcją blokady zsuwania się z siedziska PA-VM-15 .


Charakterystyka produktu

Poduszka przeciwodleżynowa PA-VM-15 to produkt medyczny o wyjątkowej konstrukcji. Wykonana z przyjaznych dla skóry, bezpiecznych materiałów doskonale redukuje ryzyko ześlizgnięcia się z wózka.
Poduszka na siedzisko PA-VM-15 z funkcją blokady zsuwania się z wózka inwalidzkiego składa się z dwóch połączonych ze sobą części. Pierwsza, to element siedziska, zapewniający wsparcie dla guzów kulszowych i druga to specjalny poprzeczny półwałek pod uda. W ten sposób, kończyny dolne użytkownika utrzymywane są w lekkim uniesieniu, co umożliwia utrzymanie się na swoim miejscu. Półwałek zapewnia doskonałą kontrolę ślizgu i redukuje ryzyko upadku.
Wnętrze poduszki to wysokiej jakości formatka, składająca się z termoplastycznej i poliuretanowej pianki. Pianka z pamięcią kształtu (termoplastyczna) stosowana jest od strony ciała użytkownika, gdyż pod wpływem jego temperatury delikatnie mięknie i perfekcyjnie dostosowuje się do krzywizn. W ten sposób, perfekcyjnie odciąża wyniosłości kostne i zapobiega powstaniu odleżyn.

Spodnia warstwa to twardsza pianka poliuretanowa, która doskonale amortyzuje w trakcie użytkowania wózka i niweluje nacisk ze strony jego aluminiowych elementów.

Pokrowiec przeciwodleżynowej poduszki pozycjonującej PA-VM-15 wykonano z przyjaznego dla skóry surowca. Dodatkowo, od strony kontaktu poduszki z ciałem użytkownika, zastosowano warstwę dzianiny 3D, pozwalającej na pełne dotlenienie skóry i zapobiegającej jej odparzeniom.

Pokrowiec zapinany jest na zamek błyskawiczny, co ułatwia jego pranie.
Co więcej, poduszka do wózka inwalidzkiego PA-VM-15 posiada pas pozycjonujący, który można przypiąć do oparcia wózka lub siedziska, co dodatkowo wpływa na jeszcze lepsze pozycjonowanie produktu w siedzisku.

Utrzymanie prawidłowej pozycji siedzącej w wózku inwalidzkim jest kluczowe dla zachowania zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika oraz zapobiegania powstawaniu odleżyn. Stosowanie przeciwodleżynowej poduszki pozycjonującej z funkcją blokady zsuwania się z siedziska PA-VM-15 pomaga zachować prawidłową pozycję ciała i redukuje ryzyko upadku użytkownika do minimum.

SKUTKI NIEPAWIDŁOWEJ POZYCJI SIEDZĄCEJ W WÓZKU:

  • Zwiększona kifoza piersiowa
  • Utrudnione oddychanie
  • Pogorszenie krążenia
  • Nieprawidłowa dystrybucja napięcia mięśni
  • Dolegliwości bólowe
  • Odleżyny
  • Problem z trawieniem i pęcherzem

Dostępne rozmiary

Rozmiar 32 x 32 cm
37 x 37 cm
40 x 40 cm
45 x 45 cm

Wysokość poduszki:
Tył 5cm
Przód 10cm

Galeria

PA-VM-13

Do pobrania

Kod katalogowy PA-VM-15
Nazwa handlowa PODUSZKA
Model PODUSZKA PA-VM-15

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.