Poduszka PA-VM-07

Poduszka PA-VM-07

Zagłówek ortopedyczny KOŚĆ jest wykonany z pianki termoaktywnej, i został umieszczony w pokrowcu bawełnianym z frotty. Zagłówek typu „kość” poprawia komfort snu, wypoczynku i podróży. Zagłówek jest mały, lekki i sprężysty, zmieści się w każdym bagażu, by chronić Twój kręgosłup w podróży!

TERMOAKTYWNY ZAGŁÓWEK ORTOPEDYCZNY – KOŚĆ

WYRÓB MEDYCZNY KL. I

WYRÓB MEDYCZNY KL. I

PRZYJAZNA DLA SKÓRY

PRZYJAZNA DLA SKÓRY

BAWEŁNA

BAWEŁNA

VISMEMO

VISMEMO

MOŻNA PRAĆ W PRALCE

MOŻNA PRAĆ W PRALCE

Opis

Zagłówek ortopedyczny KOŚĆ jest wykonany z pianki termoaktywnej, i został umieszczony w pokrowcu bawełnianym z frotty. W celu ułatwienia używania wyrobu w podróży zastosowano gumę, która pozwala na zamocowanie zagłówka do fotela samochodu, samolotu, autokaru czy pociągu. Pianka termoaktywna zastosowana w wyrobie, działa w dwóch krokach:

  1. W pierwszym kroku dopasowuje się do nacisku, jaki ciało pacjenta wywiera na nią, i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłej pianki jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem.
  2. W drugim kroku, który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, zagłówek dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta. Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z wyrobem. Pianka mięknie najbardziej w najgorętszych miejscach, tzw. „czerwonych punktach” (punktach spustowych), gdzie nacisk ciała na wyrób jest zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja zagłówka z pianką termoelastyczną powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.

Zagłówek ortopedyczny z pianki termoaktywnej zaprojektowano z myślą o osobach cierpiących z powodu dysfunkcji kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego – kręgi C2-C7. Zespoły bólowe z tym związane wynikają najczęściej z nadmiernego napięcia mięśni karku i obręczy barkowej. Charakterystyczne przy tym drętwienie rąk, sztywność karku i barków oraz bóle migrenowe i zawroty głowy, wyłączają na długo chorego z życia a powrót do normalności, wymaga długotrwałej, wielokierunkowej terapii. Nasz zagłówek niweluje te problemy, a także działa prewencyjnie.

Prawidłowe ułożenie głowy podczas snu i wypoczynku ma wiele zalet. Odciąża odcinek szyjny kręgosłupa, łagodzi jego dysfunkcje, pozwala na równomierny dotleniający oddech i zapobiega chrapaniu. Zagłówek ortopedyczny sprawdza się nie tylko w czasie snu i wypoczynku ale również w pracy, w podróży i na łonie natury. Podpiera i rozluźnia okolice karku chorego, przynosi ulgę w cierpieniu. Zapobiega również tworzeniu się odleżyn okolicy grzbietowo – szyjnej kręgosłupa.
Zagłówek typu „kość” poprawia komfort snu, wypoczynku i podróży. Zagłówek jest mały, lekki i sprężysty, zmieści się w każdym bagażu, by chronić Twój kręgosłup w podróży!

PA-VM-07

Galeria

Przeznaczenie

  • dyskopatia odcinka szyjnego kręgosłupa
  • patologiczne napięcie mięśni w obrębie karku
  • punkty spustowe
  • profilaktycznie w podróży i pracy

Dostępne rozmiary

Szerokość Długość Wysokość
13 cm 31 cm 13 cm

UWAGA! Istnieje możliwość zakupu dodatkowego pokrowca na poduszkę!

Nie znalazłeś tego czego szukasz? Chętnie wykonamy produkt skrojony do Twoich potrzeb!

Zamów wyrób w rozmiarze indywidualnym

Zamów wyrób w rozmiarze indywidualnym

Do pobrania

Kod katalogowy
Nazwa handlowa
Model

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.