Innowator Podkarpacia 2018

Innowator Podkarpacia 2018

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. po raz dziewiętnasty przyznała nagrody w konkursie Innowator Podkarpacia. Konkurs jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na Podkarpaciu, które pracują nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań.

Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart oraz Politechnika Rzeszowska. We wtorek, 27 listopada wręczono nagrody laureatom oraz firmom wyróżnionym w konkursie.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 28 firm, które przeszły specjalny audyt oceniający innowacyjność zgłaszanych rozwiązań. Audyt wykonany został przez specjalistów RARR S.A. i naukowców z Politechniki Rzeszowskiej.

Weryfikujemy czy stan przedstawiony w zgłoszeniu przesłanym nam przez firmę, która zgłosiła się do konkursu, jest zgodny ze stanem faktycznym. Na tej podstawie decydujemy o przejściu firmy do dalszego etapu konkursu – tłumaczy Grzegorz Tabisz kierownik centrum transferu technologii i innowacji w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Po takiej weryfikacji wybrano 9 firm, które później oceniła kapituła konkursu. Nagrody zostały przyznane w 3 kategoriach: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia dla firmy: REH4MAT Sławomir Wroński za rozwiązanie: FixCast Braces.

Innowator Podkarpacia 2018Innowator Podkarpacia 2018Innowator Podkarpacia 2018