Materac MP-PU-D-Z/B

Materac MP-PU-D-Z/B

Materac przeciwodleżynowy, redukujący nacisk został wykonany według specjalnego wzoru z pianki poliuretanowej.

Opis

Materac został zaprojektowany i stworzony zgodnie z anatomią ludzkiego ciała. Strefy nacisku są zminimalizowane, ponieważ kontakt użytkownika/pacjenta z materacem został zredukowany dzięki zaokrąglonym punktom kontaktu i podparcia. Dzięki specjalnemu wzorowi i szczególnej uniwersalności materac wyznacza nowy kierunek w branży. Łatwo znajduje zastosowanie we wszystkich łóżkach. Specjalne komory powietrza zapewniają suchy i chłodny klimat, gdyż nadmiar skumulowanego ciepła ciała zostaje odprowadzony i nie dochodzi do zjawiska przegrzania czy pocenia się użytkownika/pacjenta. Dzięki swojej rurowej konstrukcji materac idealnie nadaje się do łóżek z trzy i cztero-segmentowym leżem.

Wyrób zapewnia dobrą ochronę przed odleżynami osób obłożnie chorych, długotrwale lub terminalnie unieruchomionych np. na skutek wylewu lub udaru, osób sparaliżowanych, przebywającym na oddziałach OIOM i chorych neurologicznie.

Pokrowiec wykonany z surowca MICROcomfort.

MICROcomfort™ - każdy z nas doskonale zna mikrofibrę - rozpowszechniony w ostatnich latach surowiec bije rekordy popularności i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Mikrofibra to rodzaj mikrowłókna wykonany z bardzo cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Wytwarzana jest przy wsparciu nowoczesnych technologii umożliwiających zdobycie ekstremalnie cienkich syntetycznych włókien. Niska gęstość liniowa mikrofibry sprawia, że tekstylia wykonane z tego surowca są miękkie i delikatne, a przez zastosowanie syntetycznych włókien nie wywołuje alergii i podrażnień. Dzięki mikrootworom przepuszcza powietrze, zapewniając komfort podczas snu. Dlatego z powodzeniem nadaje się do użytku zarówno latem, gdy noce są znacznie cieplejsze, jak i podczas zimowych, mroźnych wieczorów. Ponadto, mikrofibra doskonale odprowadza nadmiar wilgoci oraz posiada właściwości termoregulacji, co znacznie wpływa na komfort użytkowania. Właśnie dlatego postanowiliśmy ją wykorzystać do produkcji naszych wyrobów. Dodatkowo, ze względu na bardzo sprężyste włókna, mikrofibra jest niezwykle odpornym na uszkodzenia surowcem, więc można ją bez obaw poddawać czynnościom pielęgnacyjnym. Podczas prania oraz prasowania nie dochodzi do rozciągnięcia i rozdarcia tkaniny, dlatego zakup produktu z mikrofibry, to inwestycja na lata!

NASZ MATERAC:

  • precyzyjnie dopasowuje się do ciała co zwiększa kontakt materaca z ciałem pacjenta,
  • lepszy rozkład nacisku: zmniejsza nacisk na miejsca najbardziej narażone i poprawia cyrkulację krwi,
  • poprawia komfort i stabilizacje pacjenta,
  • bardzo duża gęstość pianki chroni ją przed deformacja i odkształceniem,
  • gwarantuje idealne ułożenie w pokrowcu,
  • kompatybilny ze standardowymi i multisekcyjnymi  łóżkami.

Przeznaczenie

Materac powstał z myślą o pacjentach stale leżących na skutek:

  • powikłań neurologicznych (wylew, udar, porażenie)
  • powikłań ortopedycznych (trudne złamania)
  • chorób wrodzonych (MPD)

Powinien być również stosowany jako niezawodna profilaktyka przeciwodleżynowa w szpitalach, domach opieki itp.

Galeria

Do pobrania

Kod katalogowy MP-PU-D-Z/B
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC MP-PU-D-Z/B

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.