Materac NP-VM-B/B

Materac NP-VM-B/B

Nakładka przeciwodleżynowa VISmemo NP-VM-B/B została zaprojektowana w celu zapobiegania powstawaniu odleżyn u osób leżących.

NAKŁADKA NA ŁÓŻKO BAWEŁNIANA

Opis

Nakładka przeciwodleżynowa VISmemo NP-VM-B/B została zaprojektowana w celu zapobiegania powstawaniu odleżyn u osób leżących. Wyrób można stosować na wszelkiego typu materace szpitalne, łóżka i materace domowe oraz pneumatyczne materace przeciwodleżynowe. Nakładka została wykonana z profilowanej pianki termoelastycznej MEMO. Wyrób pod wpływem temperatury ciężaru pacjenta dostosowuje się do jego kształtu ciała. W doskonały sposób rozkłada punkty nacisku, zapewniając nieporównywalny komfort użytkowania, jest przyjazny dla kręgosłupa i stawów oraz poprawia krążenie i samopoczucie pacjenta.

Nakładka przeciwodleżynowa VISmemo
1. W pierwszym kroku – dopasowuje się do nacisku, jaki ciało pacjenta na niego wywiera, i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłych materacy jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem.
2. W drugim kroku – który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, nakładka dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta. Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z nakładką, dlatego też pianka mięknie najbardziej w najgorętszych miejscach, tych „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na nakładkę jest jeszcze zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja materaca z materiału termoelastycznego powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.

WARSTWY:
1. Pokrowiec bawełniany

2. Pianka termoelastyczna MEMO służy do tego, by ciężar ciała pacjenta rozłożył się na jak największej powierzchni, przez co nacisk jednostkowy na centymetr kwadratowy jego ciała jest mniejszy.

3. Pokrowiec bawełniany

 

Nakładki VISmemo standardowo występują w rozmiarze 90 x 200 x 7 cm. Dla dzieci i dla osób dorosłych którym nie odpowiada standardowy rozmiar tego wyrobu oferujemy nakładki w dowolnym rozmiarze.

Uwaga! Okres realizacji zamówienia do 14 dni

Do pobrania

Kod katalogowy NP-VM-B/B
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC NP-VM-B/B

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.