Materac MS-OB-Z/Z

Materac MS-OB-Z/Z

Materac szpitalny MS-OB-Z/Z wykonany jest z najwyższej jakości pianki poliuretanowej. Posiada on kształt prostokątnego bloku doskonale dopasowanego do standardowych łóżek szpitalnych.

MATERAC SZPITALNY DWUSTRONNY

Opis

MP-PU-D-Z/Z

Produkowany przez firmę REH4MAT materac szpitalny MS-OB-Z/Z wykonany jest z najwyższej jakości pianki poliuretanowej. Posiada on kształt prostokątnego bloku doskonale dopasowanego do standardowych łóżek szpitalnych. Pianka z której wykonano wyrób znajduje się w nieprzemakalnym pokrowcu zapinanym na zamek błyskawiczny. Pokrowiec jest łatwy do ściągnięcia w celu wyprania czy wyczyszczenia go. Dodatkowo pokrowiec posiada funkcję nieprzemakalną, co jest nie bez znaczenia w przypadku pacjentów z problemami nietrzymania moczu. Tkanina z której wykonano pokrowiec posiada również funkcję antypoślizgową, która nie pozwala na zwijanie i rolowanie się prześcieradła na którym leży pacjent. Materac jest stosowany głównie w łóżkach szpitalnych i rehabilitacyjnych. Materac posiada odpowiednią sprężystość i twardość, co sprawia, że doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta.

WARSTWY:
1. Pokrowiec zmywalny zapobiegający przedostawaniu się cieczy do wnętrza materaca.
2. Pianka komfortowa
3. Pokrowiec zmywalny.

Schemat konstrukcji materaca szpitalnego MS-OB-Z/Z

Pokrowiec materaca został wykonany z innowacyjnego surowca o nazwie Sanmed C463, który jest bardzo bezpieczny dla człowieka, a zarazem łatwy do dezynfekcji, a co za tym idzie doskonale nadaje się do wielokrotnego użycia dla różnych pacjentów. Materiał C463 jest lekki, miękki i bardzo podatny na układanie. Co najważniejsze Sanmed C463, jest idealny do stosowania w obszarach wysokiego ryzyka infekcji, zawiera on antybakteryjne składniki na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra. Składnik ten zapewnia długotrwałą skuteczność, a nawet przeciwdziała najbardziej zakaźnym organizmom, takich jak MRSA i e-coli. Materiał C463 spełnia wszelkie wymogi stawiane zasadniczym wyrobom medycznym różnego przeznaczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004r. oraz spełnia wymogi zawarte w załączniku nr I Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993r. dotyczącej wyrobów medycznych, wdrożonej Ustawą z dnia 30 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych (Dz. U. nr 93 z 2004r., poz. 896). Dodatkowym atutem materiału jest jego paroprzepuszczalność i wodoszczelność. Materiał Sanmed C463 znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie nieprzemakalnych antyodleżynowych materacy szpitalnych, stołów operacyjnych i leżanek.

Dodatkowo surowiec C463 posiada atest Oeco-Tex Standard 100, który to atest nadawany jest tylko i wyłącznie surowcom o wyjątkowo przyjaznych dla skóry ludzkiej parametrach.

Pokrowiec wyrobu posiada paroprzepuszczalną, dzięki czemu ciało pacjenta jest wentylowane od spodu. Pokrowiec wyposażono w zamek błyskawiczny ułatwiający jego zdejmowanie i zakładanie na wyrób, dzięki czemu występuje duża łatwość utrzymania pokrowca w czystości.

Materac posiada specyficzną konstrukcję, dzięki której można go stosować na obie strony, co zdecydowanie wydłuża okres jego użytkowania, oraz ułatwia wykorzystywanie wyrobu przez kilku pacjentów.

Konserwacja

Przepis konserwacji dwustronnego matraca przeciwodleżynowego

Materace należy dezynfekować środkami dezynfekcynymi stosowanymi powszechnie w służbie zdrowia. Poniższa tabela przedstawia metody i środki dopuszczone do dezynfekcji.

 

ŚRODKI DOZWOLONE !!!
Rodzaj środka aktywnego lub
powierzchniowo-czynnego
Maksymalna zawartość
w środku dezynfekcyjnym
Spryskać powierzchnię wyrobu środkiem dezynfekcyjnym, pozostawić na czas działania środka, po czym należy zmyć wodą i wysuszyć
2-propanol 35%
1-propanol 25%
Etanol 10%
Chlorek benzyloalkiloamonowy 0,2%
Glukoprotamina 25%

Dostępne rozmiary

Materace szpitalne występują standardowo w rozmiarach:
200 x 90 x 10 cm – dostępny do wyczerpania zapasów
200 x 90 x 12 cm
200 x 90 x 15 cm – dostępny do wyczerpania zapasów

Maksymalne obciążenie: 130kg

Uwaga! Czas realizacji zamówienia do 14 dni

Galeria

Do pobrania

Kod katalogowy MS-OB-Z/Z
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC MS-OB-Z/Z

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.