Materac MP-VM-N/F

Materac MP-VM-N/F

Materac redukujący napięcie mięśniowe MP-VM-N/F VisMemo został zaprojektowany w celu zapobiegania powstawaniu odleżyn u osób leżących.

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY VISMEMO W POKROWCU NIEPRZEMAKALNYM FROTTE

Opis

Materac redukujący napięcie mięśniowe MP-VM-N/F VisMemo został zaprojektowany w celu zapobiegania powstawaniu odleżyn u osób leżących. Materac został wykonany z profilowanej pianki termoelastycznej oraz z pianki komfortowej. Wyrób pod wpływem temperatury ciężaru pacjenta dostosowuje się do jego kształtu ciała.

MP-VM-B/B

Materac VISmemo w pierwszym kroku – dopasowuje się do nacisku, jaki ciało pacjenta na niego wywiera. Jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłych materacy jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem. W drugim kroku – który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, materac dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta.

Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z materacem, dlatego też pianka mięknie najbardziej w najgorętszych miejscach, tych „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na materac jest jeszcze zbyt mocny. W doskonały sposób rozkłada punkty nacisku, zapewniając nieporównywalny komfort użytkowania, jest przyjazny dla kręgosłupa i stawów oraz poprawia krążenie i samopoczucie.

Materace MP-VM-N/F wykonane z pianki VISmemo dostosowują kształt do Twojego ciała, tworząc w ten sposób najlepsze odciążenie dla regionów z nadmiernym napięciem mięśniowym.

Pokrowiec materaca został wykonany z wysokiej jakości dzianiny bawełniano-poliestrowej typu frotte + poliuretan. Jest bezpieczny dla człowieka, a zarazem łatwy do dezynfekcji, a co za tym idzie doskonale nadaje sie do wielokrotnego użycia dla różnych pacjentów. Materiał jest lekki, miękki i bardzo podatny na układanie: dzięki czemu doskonale trzyma się materaca.
Pokrowiec wyposażono w zamek błyskawiczny ułatwiający jego zdejmowanie i zakładanie na wyrób, dzięki czemu występuje duża łatwość utrzymania pokrowca w czystości. Doskonale sprawdza się w placówkach służby zdrowia, ośrodkach pomocy społecznej, pensjonatach i sanatoriach.

Zasady konserwacji pokrowca:

  • prać w temperaturze do 90 stopni Celsjusza,
  • nie chlorować,
  • nie prasować,
  • zaleca się suszenie w stanie rozłożonym,
  • nie czyścić chemicznie,
  • nie doprowadzić do silnego zabrudzenia.

Produkt należy stosować dzianiną do ciała. Podkład jest nieprzemakalny przy ciśnieniu wody 250daPA w czasie 5minut. Jest również odporny na słabe kwasy i zasady oraz na działanie środków odkażających. Pokrowiec nie powoduje alergii i uczuleń. Jest produktem wielokrotnego użycia.

Dostępne rozmiary

Materace VISmemo standardowo występują w rozmiarze 200 x 90 x 15 cm. Wymiar wkładki 200 x 60 x 5 cm.

Uwaga! Czas realizacji zamówienia do 14 dni.

Do pobrania

Kod katalogowy MP-VM-N/F
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC MP-VM-N/F

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.