Materac MP-PU-D-Z/Z

Materac MP-PU-D-Z/Z

Dwustronny materac przeciwodleżynowy, redukujący nacisk został wykonany według specjalnego wzoru z pianki poliuretanowej.

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY MULTIBLOCK DWUSTRONNY W POKROWCU ZMYWALNYM

Opis

MP-PU-D-Z/Z

Materac został zaprojektowany i stworzony zgodnie z anatomią ludzkiego ciała. Strefy nacisku są zminimalizowane, ponieważ kontakt użytkownika/pacjenta z materacem został zredukowany dzięki zaokrąglonym punktom kontaktu i podparcia. Dzięki specjalnemu wzorowi i szczególnej uniwersalności materac wyznacza nowy kierunek w branży. Łatwo znajduje zastosowanie we wszystkich łóżkach. Specjalne komory powietrza zapewniają suchy i chłodny klimat, gdyż nadmiar skumulowanego ciepła ciała zostaje odprowadzony i nie dochodzi do zjawiska przegrzania czy pocenia się użytkownika/pacjenta. Dzięki swojej rurowej konstrukcji materac idealnie nadaje się do łóżek z trzy i cztero-segmentowym leżem.

Wyrób zapewnia dobrą ochronę przed odleżynami osób obłożnie chorych, długotrwale lub terminalnie unieruchomionych np. na skutek wylewu lub udaru, osób sparaliżowanych, przebywającym na oddziałach OIOM i chorych neurologicznie.

NASZ MATERAC:

  • precyzyjnie dopasowuje się do ciała co zwiększa kontakt materaca z ciałem pacjenta,
  • lepszy rozkład nacisku: zmniejsza nacisk na miejsca najbardziej narażone i poprawia cyrkulację krwi,
  • poprawia komfort i stabilizacje pacjenta,
  • bardzo duża gęstość pianki chroni ją przed deformacja i odkształceniem,
  • gwarantuje idealne ułożenie w pokrowcu,
  • kompatybilny ze standardowymi i multisekcyjnymi  łóżkami.

Dwustronny materac przeciwodleżynowy MP-PU-D-Z/Z

Pokrowiec materaca został wykonany z innowacyjnego surowca o nazwie Sanmed C463, który jest bardzo bezpieczny dla człowieka, a zarazem łatwy do dezynfekcji, a co za tym idzie doskonale nadaje się do wielokrotnego użycia dla różnych pacjentów. Materiał C463 jest lekki, miękki i bardzo podatny na układanie. Co najważniejsze Sanmed C463, jest idealny do stosowania w obszarach wysokiego ryzyka infekcji, zawiera on antybakteryjne składniki na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra. Składnik ten zapewnia długotrwałą skuteczność, a nawet przeciwdziała najbardziej zakaźnym organizmom, takim jak MRSA i e-coli.
 Materiał C463 spełnia wszelkie wymogi stawiane zasadniczym wyrobom medycznym różnego przeznaczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004r. oraz spełnia wymogi zawarte w załączniku nr I Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993r. dotyczącej wyrobów medycznych, wdrożonej Ustawą z dnia 30 kwietnia 2004r.  o wyrobach medycznych (Dz. U. nr 93 z 2004r., poz. 896). 
Dodatkowym atutem materiału jest jego paroprzepuszczalność i wodoszczelność. 
Materiał Sanmed C463 znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie nieprzemakalnych antyodleżynowych materacy szpitalnych, stołów operacyjnych i leżanek.

PZH

Dodatkowo surowiec C463 posiada atest Oeco-Tex Standard 100, który to atest nadawany jest tylko i wyłącznie surowcom o wyjątkowo przyjaznych dla skóry ludzkiej parametrach.

Pokrowiec wyrobu posiada paroprzepuszczalną, dzięki czemu ciało pacjenta jest wentylowane od spodu. Pokrowiec wyposażono w zamek błyskawiczny ułatwiający jego zdejmowanie i zakładanie na wyrób, dzięki czemu występuje duża łatwość utrzymania pokrowca w czystości.

Materac posiada specyficzną konstrukcję, dzięki której można go stosować na obie strony, co zdecydowanie wydłuża okres jego użytkowania, oraz ułatwia wykorzystywanie wyrobu przez kilku pacjentów.

Konserwacja


Przepis konserwacji dwustronnego matraca przeciwodleżynowego
Materace należy dezynfekować środkami dezynfekcynymi stosowanymi powszechnie w służbie zdrowia. Poniższa tabela przedstawia metody i środki dopuszczone do dezynfekcji.

ŚRODKI DOZWOLONE !!!
Rodzaj środka aktywnego lub
powierzchniowo-czynnego
Maksymalna zawartość
w środku dezynfekcyjnym
Spryskać powierzchnię
wyrobu środkiem
dezynfekcyjnym,
pozostawić na czas
działania środka, po
czym należy zmyć wodą
i wysuszyć
2-propanol 35%
1-propanol 25%
Etanol 10%
Chlorek benzyloalkiloamonowy 0,2%
Glukoprotamina 25%

Przeznaczenie

Materac powstał z myślą o pacjentach stale leżących na skutek:

  • powikłań neurologicznych (wylew, udar, porażenie)
  • powikłań ortopedycznych (trudne złamania)
  • chorób wrodzonych (MPD)

Powinien być również stosowany jako niezawodna profilaktyka przeciwodleżynowa w szpitalach, domach opieki itp.

Dostępne rozmiary

Dwustronne materace przeciwodleżynowe standardowo występują w rozmiarze: szerokość 90 cm, długość 200 cm, grubość 15 cm.

Dla dzieci i dla osób dorosłych którym nie odpowiada standardowy rozmiar tego wyrobu oferujemy materace w dowolnym rozmiarze.

Maksymalne obciążenie: 130kg

Uwaga! Czas realizacji zamówienia do 14 dni

Dostępne kolory

MP-MB-Z/Z

BEŻ

BEŻ

SZARY

SZARY

Galeria

Do pobrania

Kod katalogowy MP-PU-D-Z/Z
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC MP-PU-D-Z/Z

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.