Materac MP-PU-D-N/F

Materac MP-PU-D-N/F

Dwustronny materac przeciwodleżynowy, redukujący nacisk został wykonany według specjalnego wzoru z pianki poliuretanowej. Został on zaprojektowany i stworzony zgodnie z anatomią ludzkiego ciała.

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY MULTIBLOCK DWUSTRONNY W POKROWCU NIEPRZEMAKALNYM FROTTE

Opis


Dwustronny materac przeciwodleżynowy, redukujący nacisk został wykonany według specjalnego wzoru z pianki poliuretanowej. Został on zaprojektowany i stworzony zgodnie z anatomią ludzkiego ciała. Strefy nacisku są zminimalizowane, ponieważ kontakt użytkownika/pacjenta z materacem został zredukowany dzięki zaokrąglonym punktom kontaktu i podparcia. Dzięki specjalnemu wzorowi i szczególnej uniwersalności materac wyznacza nowy kierunek w branży. Łatwo znajduje zastosowanie we wszystkich łóżkach. Specjalne komory powietrza zapewniają suchy i chłodny klimat, gdyż nadmiar skumulowanego ciepła ciała zostaje odprowadzony i nie dochodzi do zjawiska przegrzania czy pocenia się użytkownika/pacjenta. Dzięki swojej rurowej konstrukcji materac idealnie nadaje się do łóżek z trzy i cztero-segmentowym leżem.

Wyrób zapewnia dobrą ochronę przed odleżynami osób obłożnie chorych, długotrwale lub terminalnie unieruchomionych np. na skutek wylewu lub udaru, osób sparaliżowanych, przebywającym na oddziałach OIOM i chorych neurologicznie.

NASZ MATERAC:

 • precyzyjnie dopasowuje się do ciała co zwiększa kontakt materaca z ciałem pacjenta,
 • lepszy rozkład nacisku: zmniejsza nacisk na miejsca najbardziej narażone i poprawia cyrkulację krwi,
 • poprawia komfort i stabilizacje pacjenta,
 • bardzo duża gęstość pianki chroni ją przed deformacja i odkształceniem,
 • gwarantuje idealne ułożenie w pokrowcu,
 • kompatybilny ze standardowymi i multisekcyjnymi  łóżkami.

Dwustronny materac przeciwodleżynowy MP-PU-D-N/F

Materac posiada specyficzną konstrukcję, dzięki której można go stosować na obie strony, co zdecydowanie wydłuża okres jego użytkowania, oraz ułatwia wykorzystywanie wyrobu przez kilku pacjentów.

Pokrowiec materaca został wykonany z wysokiej jakości dzianiny bawełniano-poliestrowej typu frotte + poliuretan. Jest bezpieczny dla człowieka, a zarazem łatwy do dezynfekcji, a co za tym idzie doskonale nadaje sie do wielokrotnego użycia dla różnych pacjentów. Materiał jest lekki, miękki i bardzo podatny na układanie: dzięki czemu doskonale trzyma się materaca.

Pokrowiec wyposażono w zamek błyskawiczny ułatwiający jego zdejmowanie i zakładanie na wyrób, dzięki czemu występuje duża łatwość utrzymania pokrowca w czystości. Doskonale sprawdza się w placówkach służby zdrowia, ośrodkach pomocy społecznej, pensjonatach i sanatoriach.

Zasady konserwacji pokrowca:

 • prać w temperaturze do 90 stopni Celsjusza,
 • nie chlorować,
 • nie prasować,
 • zaleca się suszenie w stanie rozłożonym,
 • nie czyścić chemicznie,
 • nie doprowadzić do silnego zabrudzenia.

Produkt należy stosować dzianiną do ciała. Podkład jest nieprzemakalny przy ciśnieniu wody 250daPA w czasie 5minut. Jest również odporny na słabe kwasy i zasady oraz na działanie środków odkażających. Pokrowiec nie powoduje alergii i uczuleń. Jest produktem wielokrotnego użycia.

Uwaga! Czas realizacji zamówienia do 14 dni.

Przeznaczenie

Materac powstał z myślą o pacjentach stale leżących na skutek:

 • powikłań neurologicznych (wylew, udar, porażenie)
 • powikłań ortopedycznych (trudne złamania)
 • chorób wrodzonych (MPD)

Powinien być również stosowany jako niezawodna profilaktyka przeciwodleżynowa w szpitalach, domach opieki itp.

 

Dwustronne materace przeciwodleżynowe standardowo występują w rozmiarze: szerokość 90 cm, długość 200 cm, grubość 15 cm.

Dla dzieci i dla osób dorosłych którym nie odpowiada standardowy rozmiar tego wyrobu oferujemy materace w dowolnym rozmiarze.

Do pobrania

Kod katalogowy MP-PU-D-N/F
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC MP-PU-D-N/F

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.