Materac MP-PU-D-B/B

Materac MP-PU-D-B/B

Dwustronny materac przeciwodleżynowy, redukujący nacisk został wykonany według specjalnego wzoru z pianki poliuretanowej.

MATERAC PRZECIWODLEŻYNOWY MULTIBLOCK DWUSTRONNY W POKROWCU BAWEŁNIANYM

Opis

MP-MB-B/B

Dwustronny materac przeciwodleżynowy, redukujący nacisk został wykonany według specjalnego wzoru z pianki poliuretanowej. Został on zaprojektowany i stworzony zgodnie z anatomią ludzkiego ciała. Strefy nacisku są zminimalizowane, ponieważ kontakt użytkownika/pacjenta z materacem został zredukowany dzięki zaokrąglonym punktom kontaktu i podparcia. Dzięki specjalnemu wzorowi i szczególnej uniwersalności materac wyznacza nowy kierunek w branży. Łatwo znajduje zastosowanie we wszystkich łóżkach. Specjalne komory powietrza zapewniają suchy i chłodny klimat, gdyż nadmiar skumulowanego ciepła ciała zostaje odprowadzony i nie dochodzi do zjawiska przegrzania czy pocenia się użytkownika/pacjenta. Dzięki swojej rurowej konstrukcji materac idealnie nadaje się do łóżek z trzy i cztero-segmentowym leżem.

Wyrób zapewnia dobrą ochronę przed odleżynami osób obłożnie chorych, długotrwale lub terminalnie unieruchomionych np. na skutek wylewu lub udaru, osób sparaliżowanych, przebywającym na oddziałach OIOM i chorych neurologicznie.

Materac MP-PU-D-B/B

NASZ MATERAC:

  • precyzyjnie dopasowuje się do ciała co zwiększa kontakt materaca z ciałem pacjenta,
  • lepszy rozkład nacisku: zmniejsza nacisk na miejsca najbardziej narażone i poprawia cyrkulację krwi,
  • poprawia komfort i stabilizacje pacjenta,
  • bardzo duża gęstość pianki chroni ją przed deformacja i odkształceniem,
  • gwarantuje idealne ułożenie w pokrowcu,
  • kompatybilny ze standardowymi i multisekcyjnymi  łóżkami.

Pokrowiec wyrobu został wykonany z bardzo miękkiej tkaniny bawełnianej, która jest przyjazna dla ciała ludzkiego i doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu ciało pacjenta jest wentylowane od spodu. Pokrowiec wyposażono w zamek błyskawiczny ułatwiający jego zdejmowanie i zakładanie na wyrób, dzięki czemu występuje duża łatwość utrzymania pokrowca w czystości.

Schemat pokrowca przepuszczającego powietrze
Schemat pokrowca przepuszczającego powietrze

Materac posiada specyficzną konstrukcję, dzięki której można go stosować na obie strony, co zdecydowanie wydłuża okres jego użytkowania, oraz ułatwia wykorzystywanie wyrobu przez kilku pacjentów.

Dostępne rozmiary

Dwustronne materace przeciwodleżynowe standardowo występują w rozmiarze: szerokość 90 cm, długość 200 cm, grubość 15 cm.

Maksymalne obciążenie: 130kg

Dla dzieci i dla osób dorosłych którym nie odpowiada standardowy rozmiar tego wyrobu oferujemy materace w dowolnym rozmiarze.

Uwaga! Czas realizacji zamówienia do 14 dni

Galeria

Do pobrania

Kod katalogowy MP-PU-D-B/B
Nazwa handlowa MATERAC
Model MATERAC MP-PU-D-B/B

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.